MVR05D511K
Mfr.Part #
MVR05D511K
Datasheet
MVR05D511K
Description
VARISTOR 510V 400A 5MM DISC THRU
Stock
451
Capacitance @ Frequency :
50 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
400 A
Energy :
16J
Features :
Maximum AC Volts :
320 V
Maximum DC Volts :
415 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 5mm
Varistor Voltage (Max) :
561 V
Varistor Voltage (Min) :
459 V
Varistor Voltage (Typ) :
510 V